Плазмоліфтинг: омолодження шкіри

Наразі модно бути доглянутими, молодими, красивими. Але молодість є поступовим явищем, і, оскільки ми бажаємо якомога довше зберігати її, фахівці-косметологи дають нам таку можливість, розробляючи, представляючи та застосовуючи новітні, ефективніші методики, процедури омолодження. Але який вибір із усього великого спектру сучасних косметологічних процедур варто зробити людині, яка захотіла продовжити свою молодість та красу, зробити омолодження шкіри та привести зовнішній вигляд до ладу? У цій статті докладно розкривається суть однієї з новітніх методик – плазмоліфтингу, розповідається про безпеку та високу ефективність цієї методики.

Що таке плазмоліфтинг

шприц із плазмою для омолодження

Кров людини містить величезний потенціал, який може стимулювати всі ресурси організму, такі необхідні їй у боротьбі з процесами старіння та віковими змінами, виробляти омолодження шкіри та загальне відновлення тканин. А процедура плазмоліфтингу сприяє високоефективному розкриттю, прояву всього цього потенціалу. Що ж таке плазмоліфтинг, на чому базується, як проводиться ця процедура косметології, що ефективно виробляє омолодження шкіри та підшкірних тканин?

Плазмоліфтинг - процедура косметології, безопераційна методика, що виконує омолодження шкіри, що активізує процеси регенерації тканин в організмі людини. Це новий спосіб, який скоїв переворот у косметології. Основні принципи та ідеї методики, як усе геніальне, дуже прості. Ця процедура косметології, її основні концепції базуються на відновлювальній здатності збагаченої тромбоцитами плазми крові людини-пацієнта. Отримана плазма вводиться за допомогою ін'єкцій у проблемні ділянки шкіри. Завдяки таким ін'єкціям організм людини отримує потужний стимул для активізації природних омолоджувальних та відновлювальних процесів.

Подібні стимулюючі властивості плазми, збагаченої тромбоцитами, забезпечують утворення клітин шкірного покриву зі стовбурових клітин, нормалізацію процесів обміну, формування молекул гіалуронової кислоти, стимуляцію кровообігу, підвищення вироблення еластину, колагену. Починається омолодження шкіри та глибших підшкірних тканин.

Ця процедура косметології має багато інших синонімів, наприклад, ACR- аутологічне клітинне омолодження, аутоомолодження шкіри, аутоплазмова терапія шкіри, плазморевіталізація шкіри, біоревіталізація плазмою, гемоомолоджування, плазмобіоревіталізація, «дракулотерапія».

Процедура плазмоліфтингу частково подібна до біомезотерапії, оскільки в ній для введення застосовуються біоматеріали пацієнта, тим самим забезпечуючи найповнішу сумісність біологічних компонентів і виключаючи можливість появи ускладнень у вигляді алергічних реакцій.

Плазмоліфтингу аналогічна процедура косметології під назвою ReGen Lab, розроблена швейцарськими фахівцями, що також здійснює омолодження шкіри та підшкірних тканин. Але вона є більш дорогою процедурою і вимагає дорогого апаратного обладнання.

Історія появи плазмоліфтингу

До ранніх попередників цього методу можна віднести аутогемотерапію (переливання крові пацієнта з вени в м'яз сідниць для стимуляції захисної функції організму), що використовується в медицині вже понад сто років, а також плазмотерапію – методику лікування деяких захворювань внутрішньовенним запровадженням плазми крові.

Перші експерименти, спрямовані на омолодження шкіри людини і що передують безпосередньо появі методу плазмоліфтингу, проводилися в США десятки років тому. В результаті цих досліджень з'явилася процедура косметології, названа PRP-терапією (PRP-Plateled Rich Plasma – збагачена тромбоцитами плазма). А процедура плазмоліфтингу вважається модифікацією PRP-терапії, вона була запатентована фахівцями у 2004 році.

Механізм впливу

Тромбоцити крім основної своєї функції - прискорення згортання крові, здатні виділяти білки-фактори росту, що стимулюють процес розподілу і зростання клітин. Після травми тромбоцити зазвичай накопичуються біля рани, запускаючи процеси зупинки крові, а також відновлення пошкодженого місця.

Щоб змусити клітини оновлюватися штучно, тим самим виробляючи омолодження шкіри, слід завдати невеликої травми, наприклад, як при процедурі хімічного пілінгу, або обдурити організм пацієнта, доставляючи тромбоцити в необхідну ділянку. Така дія послужить сигналом початку процесів регенерації.

Таким чином, плазма крові, збагачена тромбоцитами, при її введенні у потрібні області сприяє відновленню клітин шкіри. Фібробласти (клітини сполучної тканини) починають ефективно виробляти еластин, колаген та гіалуронову кислоту, також прискорюється утворення нових клітин шкірного покриву, відбувається омолодження шкіри.

Область застосування плазмоліфтингу

Процедура плазмоліфтингу переважно поширена в області косметології. Високоефективне та швидке, безболісне омолодження шкіри – її заслуга. Але також дана процедура косметології успішно використовується в трихології, будучи ефективним способом боротьби з облисінням та випаданням волосся. Після проведення кількох сеансів плазмоліфтингу структура волосся відновлюється, їх випадання зупиняється, починається процес зростання здорового волосся. Для лікування випадання волосся та облисіння може знадобитися від 2 до 10 процедур плазмоліфтингу, це залежить від загального стану волосся.

Процедура плазмоліфтингу успішно застосовується у стоматології для прискорення процесу приживлення імплантатів та лікування пародонтиту.

Показання до проведення плазмоліфтингу

процедура омолодження шкіри плазмою

Процедура плазмофілінгу має такі показання до її проведення:

  • лущення та сухість шкіри;
  • профілактика появи розтяжок при різкому схудненні;
  • вік понад 25. Мімічні та дрібні зморшки – вік понад 35 років;
  • порушення основних властивостей шкіри через втрату ваги;
  • первинні ознаки опущення шкіри, зниження пружності, еластичності;
  • прискорення процесів регенерації шкірних тканин після лазерного та хімічного пілінгу;
  • вугровий висип та інші дерматологічні захворювання;
  • віковий еластоз, посіріла шкіра;
  • відновлення шкіри після сильного впливу УФ-променів (загар від сонця, солярій);
  • рідке тьмяне волосся;
  • облисіння та лупа;
  • корекція поганого ефекту від дії ін'єкцій ботоксу.

Протипоказання до проведення плазмоліфтингу

Процедура плазмоліфтингу має такі протипоказання до її проведення:

  • психічні розлади;
  • сильне опущення шкіри;
  • захворювання крові;
  • порушення імунітету;
  • хронічне захворювання;
  • загострення різноманітних хронічних захворювань;
  • цукровий діабет у тяжких формах;
  • захворювання різних внутрішніх органів пацієнта;
  • алергія на антикоагулянти, що застосовуються під час виготовлення ін'єкцій;
  • менструація;
  • онкологічне захворювання;
  • гіпофібриногенемія;
  • аномалії та дисфункції тромбоцитів, низький рівень тромбоцитів (нижче 100 000 на 1 мкл);
  • знижений гемоглобін (рівень нижче 100 г на 1 літр);
  • лихоманка, висока температура;
  • вагітність;
  • вживання антибіотиків;
  • період лактації;
  • антиагрегантна терапія;
  • вживання менш ніж за два дні до проведення процедури НПЗЗ (нестероїдні протизапальні засоби), наприклад, аспірин, анальгін;
  • запалення шкіри у сфері проведення ін'єкцій.

Ця процедура косметології має такі основні обмеження, що накладаються на пацієнта до її проведення:

  • заборона ходіння в солярій;
  • заборона отримання природного засмаги;
  • заборона відвідування басейнів і саун.

Процедура плазмоліфтингу: проведення

центрифуга для виділення плазми для омолодження

Перед початком виконання процедури рекомендується пройти деякі обстеження: біохімічний та клінічний аналіз крові, аналіз крові на наявність інфекційних захворювань. Потім у пацієнта береться кров із вени в пробірку, в якій містяться гель сепарації і антикоагулянт. Об'єм взятої крові в основному залежить від індивідуальних та біологічних особливостей пацієнта. Зазвичай вона становить близько 10-20 мл. Потім з використанням спеціальної центрифуги кров розбивають на три фракції:

  • клітинна складова (лейкоцити та еритроцити);
  • збагачена тромбоцитами плазма (приблизно 1 млн на 1 мкл);
  • плазма, бідна на тромбоцити (менше, ніж 150000 на 1 мкл).

Плазму крові, збагачену тромбоцитами, із застосуванням мікроін'єкцій вводять у проблемні ділянки, перед цим оброблені антисептичним розчином. Після введення фібробласти розміщуються вздовж лінії Лангера (лінії вікового природного розтягування). У процесі стимуляції утворення еластину та колагену відбувається підтяжка шкіри. Техніка мікроін'єкцій загалом нагадує мезотерапію.

При необхідності може використовуватися аплікаційне знеболення спеціальним кремом. Наприкінці процедури області, де проводилася процедура плазмолифтинга, ще раз обробляються антисептиком. Протягом перших 3 днів після проведення плазмоліфтингу у пацієнтів зазвичай спостерігається почервоніння та лущення шкіри, а також її легке потемніння. На поверхневому шарі шкірного покриву можуть виникнути маленькі зморшки. Через три дні зазвичай все минає.

Тривалість процедури в основному коливається від 40 до 50 хвилин. Базовий курс плазмоліфтингу – 4 сеанси з періодичністю 1 сеанс через один-два тижні. А для підтримки закріплення отриманого ефекту необхідно щорічно повторно проводити близько 2 курсів плазмоліфтингу.

Авторами плазмоліфтингу для запобігання неприємним побічним ефектам заборонено додатково модифікувати метод, наприклад, шляхом додавання до збагаченої тромбоцитами плазми інших компонентів, вітамінів.

Процедура плазмового омолодження шкіри має найважливішу перевагу в порівнянні з іншими косметологічними процедурами - з часом процес стимуляції вироблення колагену, тобто поліпшення загального стану шкірного покриву, омолодження шкіри триває в наступні місяці, до року включно.

Процедура плазмоліфтингу: ефективність

У 40% випадків ефект помітний практично відразу після проведення плазмоліфтингу. У всіх інших випадках виконана ця процедура косметології поводиться не відразу, результати з'являються приблизно через 2 тижні. Для досягнення більш вираженого кращого ефекту фахівці рекомендують провести кілька процедур. Тоді омолодження шкіри обробленої області буде дуже добре помітно. Результати від проведеної процедури можуть зберігатися протягом двох років.

Отриманий ефект можна порівнювати з хімічним пілінгом шкіри шиї та обличчя: вона стає молодшою, пружною, покращується її колір, розгладжуються дрібні зморшки. Найпомітнішим результатом після проведеної процедури є ефект «порцелянової шкіри» - шкіра стає дуже бархатистою, м'якою, гладкою, що ніби світиться зсередини. Процедура плазмоліфтингу є ефективною лише при прояві перших ознак вікових змін та старіння шкіри. Тільки тоді її застосування здатне ефективно здійснити омолодження шкіри. Якщо є більш глибокі зморшки або нечіткий овал обличчя, то ця процедура косметології не дасть позитивних результатів.

Нижче наведено усереднену рекомендовану тривалість курсу плазмоліфтингу, а також отримані результати при наступних найбільш поширених проблемах шкіри:

  • Птоз шкіри. Результат: підвищення тургору та тонусу шкірного покриву. 4-6 процедур 1 сеанс через 7 днів.
  • Зморшки. Результат: зменшення глибини та кількості зморшок, уповільнення перебігу процесів вікових змін. 4-6 процедур по 1 сеансу кожні 7 днів.
  • Фотостаріння. Результат: усунення або зменшення гіперпігментації, фотостаріння. 4-6 процедур по 1 сеансу кожні 7 днів.
  • Втомлена шкіра. Результат: зменшення кіл під очима, набряків, а також покращення кольору обличчя, локальне підвищення шкірного імунітету. 2-4 процедури по 1 сеансу кожні 7 днів.
  • Проблемна шкіра. Результат: зниження проявів вугрової висипки, поліпшення стану шкіри, її рельєфу. 4-6 процедур по 1 сеансу кожні 7 днів.
  • Суха шкіра. Живлення та зволоження, активізація процесів обміну. 2-4 процедури по 1 сеансу кожні 7 днів.
  • Випадання волосся, облисіння. Результат: гальмування процесів відмирання цибулин волосся, активація росту волосся. 4-6 процедур по 1 сеансу кожні 7 днів.
  • Сухе, тонке волосся. Результат: підвищення кровопостачання та живлення цибулин волосся, відновлення структури волосся. 2-4 процедури 1 сеансу кожні 7 днів.
  • Лупа, проблема жирної шкіри голови. Нормалізація процесів функціонування сальних залоз, усунення лупи. 4-6 процедур 1 сеансу кожні 7 днів.

Процедура плазмоліфтингу: безпека

Плазмоліфтинг – абсолютно безпечна процедура косметології, що здійснює практично безболісне омолодження шкіри без серйозних подальших ускладнень. Ін'єкції плазми, збагаченої тромбоцитами, не імунореактивні та нетоксичні, оскільки, як говорилося вище, така плазма виходить із крові пацієнта без додавання додаткових речовин та препаратів. Так як процедура плазмового омолодження сприяє активізації прихованих ресурсів організму, то таке омолодження шкіри не викликає жодних реакцій відторгнення. Можливі невеликі ускладнення, такі як плями на шкірі, почервоніння, некроз, гіпопігментація. Також дана процедура косметології не має відновлювального періоду. Слід зазначити, що такі ускладнення теоретично можливі, але шанс їхньої появи вкрай малий.

Поєднання з іншими процедурами

Процедура плазмоліфтингу чудово поєднується з іншими косметологічними омолоджуючими процедурами, наприклад, усіма видами пілінгів та лазерним шліфуванням. Тоді омолодження шкіри проявиться найефективніше. Також ця процедура косметології відмінно підійде для підготовки шкіри перед виконанням пластичних операцій та покращення стану, її зовнішнього вигляду у післяопераційному відновлювальному періоді. Для досягнення найбільшої ефективності методу плазмоліфтинг можна комбінувати з іншими лазерними процедурами:

  • гіалуронопластика із застосуванням лазера підготує шкіру до підвищення вмісту гіалуронової кислоти;
  • лазерний фототермоліз дозволить закріпити отримані від проведення плазмоліфтингу результати;
  • комбінований лазер посилить одержаний ефект омолодження.

Процедура плазмоліфтингу: вартість

Процедура плазмоліфтингу сама по собі маловитратна, тому що постачальником плазми, збагаченої тромбоцитами, є сам пацієнт, роботу з розподілу крові на фракції здійснює центрифуга, а ін'єкційне введення отриманого препарату зможе зробити косметолог, який пройшов навчання на проведення мезотерапевтичних ін'єкцій. Головна складова ціни процедури плазмоліфтингу – інтелектуальна власність. Але ця процедура косметології коштує не так вже й дорого.

Загальна вартість формується з урахування кількості та площі оброблюваних областей.